Luksusowe łodzie motorowe

Łodzie motorowe, jakie większość z nas zna z filmów akcji i programów motoryzacyjnych są szybkie, komfortowo wyposażone a ich wygląd zewnętrzny nie pozostawia złudzeń. Są to maszyny nowoczesne, prezentujące się wręcz nieziemsko na wodzie a ich prawdziwą moc można poznać dopiero, kiedy zasiądzie się za sterami. Wrażenia, jakich dostarczają te łodzie swoim pasażerom zapadają w pamięć na długo.

Niektóre z nich potrafią rozpędzić się do ponad 300 km/h, ale uwaga na wodach zwłaszcza śródlądowych także obowiązuje ograniczenie prędkości. Posiadanie luksusowej łodzi motorowej wiąże się z dość dużym wydatkiem. Są to maszyny zwykle o dużej mocy, choć trafiają się mniejsze jednostki, jednak już nie tak komfortowe, a ich konstrukcja musi spełniać określone wymagania toteż taka technologia musi sporo kosztować.

Jeśli natomiast kupno nie wchodzi w grę a łódź jest potrzebna tylko okresowo, na przykład 2-3 razy do roku lepiej wynająć taką łódź ze stałą załogą, aby móc żeglować po dowolnych wodach. Jeśli w grę wchodzi naprawdę luksusowo wyposażona łódź to powinna ona mieć kilka kabin, przystosowanych do spania, przygotowywania posiłków, w dłuższym rejsie. Niektóre z nich posiadają nawet pralki. Naprawdę kusząca opcja na dłuższy urlop z całą rodziną.

W wielu europejskich kurortach nadmorskich można wynająć łódź motorową, która na pewno stwarza większy komfort podróżowania niż jacht morski. Dodatkowym atutem są przeżycia, jakie zapewnia prędkość poruszania się taką łodzią. Dla tych, którzy lubią przemieszczać się z miejsca na miejsce w krótkim czasie jest to idealne wyjście, ponieważ łodzie są szybkie i dzięki nim można odwiedzić więcej interesujących zakątków jak zatoki itp.

Powszechną praktyką jest wynajem łodzi z tak zwanym skiperem, który posiada najczęściej swoją osobną kabinę. Ponieważ jest to luksusowy wypoczynek należy pamiętać o kosztach paliwa, jakie łódź zużyje podczas czarteru. Są one doliczane do ceny wynajmu.

Luksusowym łodziom motorowym bardzo trudno się oprzeć, ponieważ przypominają pływające mini hotele. Toteż umożliwiają one wypoczynek w iście bajkowym stylu z wieloma dodatkowymi atrakcjami, jakie zapewnia wyposażenie samej łodzi. Dodatkowym atutem są wspaniałe krajobrazy morskie i przybrzeżne, jakie możne podziwiać na przykład podczas picia porannej kawy na takiej „łódce”